2013-
Új fejlődési irány, utánpótlás nevelés

Első szakasz

A kézilabdázás kezdete Mogyoródon.

Néhány lelkes barát kezdeményezése volt, hogy egy kézilabda csapatot hozzunk létre, hiszen a faluban akkor többen is voltunk, akik különböző egyesületnél már játszottak. A szervezést idősebb Babicz Balázs vállalta magára. Az első edzések 1981-ben, az iskola földes udvarán kezdődtek. Az első sikere a csapatnak a Gödöllőn az egyetemi pályákon megrendezett “Április 4” kupa volt, amit megnyertünk. Az oklevél az aláírásokkal megtalálható az egyesület klubhelyiségének falán.

Az első időben környékbeli csapatokhoz jártunk edzőmérkőzésekre és különböző kupa tornákra, mert pályánk még nem volt. Az iskola udvarán sok óra társadalmi munkával elkészült az első salakos pályánk. Később elkészült az egyesületi klubház melletti új pálya, ami később aszfaltos borítást kapott. És itt már kulturált körülmények között a Pest Megyei bajnokság aktív résztvevői voltunk.

Második szakasz

Németh Sándor 1992-93 szezonban télen a bajnokság közepén érkezett a Mogyoródi KSK csapathoz. Akkor a Megye I/b osztályban un. alsóházban szerepeltünk. A tavasz végeredménye alapján illetve az akkori Megyei bajnokság átszervezésével a következő szezonban 1993-1994 a MEGYEI I osztályban szerepeltünk.

Itt kezdődött a sikerekkel és rengeteg élménnyel gazdagított 20 év amely a következőképpen alakult:

• 1994-1995 MEGYEI I. osztályt megnyertük, Feljutás
  • 1995-1996 NBII Északi csoport 10 hely: Kiesés
  • 1996-1997 MEGYEI I osztályt megnyertük, Feljutás
  • 1997-1998 NBII Északi csoport 8. hely
    • 1998 Magyar kupa legjobb 8 közé kerülés

Ellenfél FOTEX KC Veszprém, mindkét meccset Gödöllőn játszottuk 1998.02.04.-én 1.300 szurkoló előtt

• 2014-2015 Megyei I A osztály

Az elmúlt 20 év alatt 17 szezont az NBII-ben játszottunk, kétszer estünk ki, de azonnal vissza

Az NB II-es csapat mellett megmaradt egy lelkes mag, akiknek a kézilabda szeretete még töretlenül volt. Így ez a társaság megalakította az öregfiúk csapatot önfinanszírozó formában, amelyik Mogyoród KSK II néven indultak a megyei bajnokságban. A szűk játékoskeret és egyéni elfoglaltságok miatt az első években mínusz pontszámmal zárt a csapat a ki nem állások miatt. A létszám bővülésével aztán jöttek az eredmények is. Ha jó napot fogott ki a csapat, bárkit le tudott győzni a megyei bajnokságban. A csapat jó hangulatához már hozzátartozik az évenkénti rendszeres edzőtáborozás, ahol a csapatépítés a fő szempont.

A férfi szakág mellett van egy női csapatunk is, akik a Pest Megyei osztályban szerepelnek.

A sikeres 15-16 év NBII-es szereplések után a Férfi Felnőtt csapat sikerei kezdtek visszaesni, célunk az NBII-be való stabil visszatérés. Ennek egyetlen útját látjuk, és ez az utánpótlás nevelés.

Jelenleg 3 felnőtt csapatunk, egy férfi junior csapatunk és U12 korú csaptunk vesz rész hivatalos bajnokságban.

Felnőtt Női csapat:                   Pest Megye B csoport

Felnőtt Férfi csapat:                 Pest megye A csoport

Junior Férfi csapat:                   Pest megye A csoport

Felnőtt Férfi csapat:                 Pest megye B csoport

U12 fiú csapat:                         Országos Gyerek Bajnokság fiú U12, Kovács László régió A